Engelli çocuklarımızı yaşamları süresince maksimum bağımsız düzeye getirmek için biz fizyoterapistler, özel eğitimciler, çocuk gelişim uzmanları ve psikologlar birçok farklı rehabilitasyon ve eğitim yöntemleri üzerinde çalışmalar yapmaktayız.
Buradaki nihayi amaç engelli çocuklarımızı maksimum bağımsızlığa ulaştırmaktır.
Bunun için de gerekli olan kas kuvvetini arttırmak,denge ve koordinasyonu geliştirmek,aktif ve pasif hareket sınırını artırmak kontraktür oluşumunu engellemek,belirli pozisyonlarda stabilize ederek yerçekimi hissini yaşamalarını sağlamak ve kendine güven duygusunu geliştirmek amaçlanmaktadır. Uzay terapisinde bir kafes ve bunun yanında çeşitli ekipmanlarla engelli bireyi istenilen pozisyona alabilmek, gereken destekleri gerektiği kadar vererek hastayı mümkün olduğu kadar fonksiyonel kılabilmek amaçlanmaktadır.
Bunun yanında bir makara sistemi de dahil edilerek hastayı ayağa kaldırıp gerekli destek sağlanarak yürütülmesi, gerekli kasların kuvvetlendirilmesinde ağırlik yardımıyla kasların çalıştırılması amaçlanmaktadir.
 Uzay Terapisinin Uygulama Alanları Duyusal rahatsızlıklarKas tranplantasyonPediatrik hastalarSerebro-vasküler olay (SVO)Post-travmatik durumlarMerkezi sinir sistemi hastalıklarıSerebral palsi (CP)Spina bifidaGelişimsel gerilikDown sendromu kısacası fizik tedavide destekleyici ve altarnatif terapi yöntemi olarak ciddi karşılık bulabirsiniz.